Kui teie peres kasvab vegan laps, siis millised on tema lemmiktoidud. Kuidas näeb välja tema päeva- ja nädalamenüü? Kui mitu korda ta päevas sööb? Kas ta toitub tervislikult või on pigem sõber rämsptoiduga? Oleks väga huvitav kuulda teiste kogemusi.

Autor

1 kommentaar

 1. 5-aastane tüdruk armastab väga Bon Soya sojakotlette, seenekastet ja Muhu leiba koos Oatly leivamäärdega ning sinna juurde erinevat rohelist.
  10-aastane poiss armastab riisinuudleid, pizzat ja sööb hea meelega hummust leival. Kuna oleme mõlemad suured vürtsisõbrad, siis kõik erinevad wokiroad meeldivad ka.

  Me teeme väga sageli erinevaid smuutisid. Ostsime ka spetsiaalse blenderi, et lastele segada smuutisse erinevaid seemneid, pähkleid jne. Nõrgemad blenderid ei suuda seemneid purustada. Suurem joob smuutisid suurima heameelega, kuid väiksem on üsna valiv.

  Meil on vahepeal olnud teemat, et poeg tuleb krõpsude, kommide ja igasugu sellise rämpstoidu alla kvalifitseeruvaga koju ja siis õigustavalt teatab, et kõik on vegan. Tuleb leida piirid ja pigem võimaldada tervislikke krõpse (kuivatatud puuviljad jmt.). Need mustades pakkides peedikrõpsud on muidu laste lemmikud, kuid need maksavad hirmus palju. Ise kuivatama ei ole veel jõudnud hakata ja kohati tundub, et kõike ise teha ei jõuaks ka.

  Õnneks Lääts pakub nüüd päris suure valiku leivamäärdeid, vorstikesi jne. Tütre lemmikuks on vegan kalapulgad (Läätses müüakse), mis minu abikaasa väitel on üldse parimad kalapulgad, mida ta kunagi ka ise proovinud on.

  Alpro jogurtid on mõistliku hinnaga ja lastele väga meeldivad ka.

  Üldiselt on meil lapsed suhteliselt avatud erinevatele maitsetele. Kuskil väideti, et maitsega harjumiseks peaks 7 korda proovima aga teises kohas oli see number suurem – kuid mõte on selles, et maitse on harjumise asi.

  Reisidel käies on poeg alati restoranis tellinud salateid ning eelistab sellist rohelist.

  NB! Puuviljad on 24/7 laual olemas. Tundub, et mõistlik on valikut vahetada, sest need muidu ammendavad ennast. Meil on konstantselt valik õunadest, banaanidest ja siis käib juures kiivide ja pirnide valik.

  Marjad ka sügavkülmas olemas, kui isu peaks tekkima.

Lisa oma kommentaar