Õpetaja ütles, et esimestes klassis ei tasuks üldse taskuraha lastele anda. Andsime pigem vähe või üldse mitte. Samas mingil hetkel oli aeg edasi läinud ja klassis tekkisid igasugused laenamised ja väljategemised. Seega mittemidagi andmine ei toiminud. Kui palju taskuraha oleks aga mõistlik lastele anda? Ja kas selleks peaks ka mingi alus olema?

Pöörduja nimi / hüüdnimi
Lapsevanem (34)
Author

2 kommentaari

1. Mina annaks 1euro päevas, kuid mitte kooli kaasa. Pigem peale kooli. Sügisel-talvel usun,et läheb vähem, kevadel kui soojad ilmad siis kindlasti tahavad juua-jäätist osta.
    Tean lapsevanemat, kes annab mõlemale lapsele (1,7kl) 2€ päevas+ poest saavad õhtul vanemalt mis tahavad, kuid minu rahakott seda üle ei elaks.

2. Kaarel Veike Reply

Ma mõtlesin sellele hiljuti ja sõnastasin endale selle järgmise küsimusega. Kui palju ma oleksin valmis selle eest maksma, et minu laps ei küsiks teistelt raha? Ja kui ma seda endalt selliselt küsisin, siis jõudsin päris suure summani – või pigem isegi sellise teadmiseni, et olen valmis väga palju selleks tegema. Ka abikaasalt küsisin sama küsimuse ja siis otsustasime, et anname nädalas 5€ taskuraha. Sellele lisandub nädalavahetuseks boonus. Boonus tuleb vaid heade tulemuste eest ja see on selline preemia. Kui muidu oli 1€ päevaraha, siis boonusraha on 2€. Nädalas on võimalik tal seega saada kokku 9€. Sõbra käest küsisin ja nendel oli elu lihtsamaks tehtud ja nad lihtsalt kannavad iga kuu alguses 50€ laste kontole. Olen päris palju kuulnud, kus esimeste klassi lastel on raha kogutud juba sadu eurosid ja isegi päris ulmelisi summasid. Meie lapsel seda hoidmise ja kogumise oskust veel ei ole. See on aga teine teema juba.

Write A Comment