Archive

Browsing

Kui vanalt olete lapse üksi õue lubanud/koju jätnud?

Suvel maal olles oli nii hea meel, kui lapsed (3a ja 5a) said päeva jooksul vabalt õue-tuppa-õue joosta ja ei pidanud kordagi muretsema, et nad omapead väljas käivad. Tallinnas elame paneelmaja 4. korrusel ja õue minemine on kogupere ettevõtmine, sest kohe välisuksest hakkab autoparkla ja omapead neid õue lubada ei saa. Koju olen jätnud vanema lapse, kui ta oli haige ja pidin 10 min apteeki lippama, endal ikka süda valutas. Kui vanalt olete oma lapsed iseseisvalt õue lubanud ja kuidas aru saanud, et nad selleks valmis on?

Votes: 0
Answers: 1
26. august 2015 vicky

3-e kuusele banaani ja püreesid?

Meie pisipoeg on 3-e ja poole kuune…hakkasin vaikselt nädal tagasi harjutama teda banaaniga….teen püreex ja poja sööb isukalt, samuti olen maitsta andnud pirni- ja porgandipüreed- porgandipüree nii eriti ei maitse ja ajab keelga enamus tagasi kuid pirnipüree lausa lemmik banaani kõrval :)….tegelikkuses on ju poelettidel suur valik püreesid alates 4-ndast elukuust, arvasin et mix mitte vaikselt kergemate toitudega treenima hakata :)…kaka on meil korras ja poja sööb isukalt:)….kas on veel emmesid kes pakuvad 3-e kuusele beebibe lisatoitusid ja kuidas teie laps neid vastu võtab?:)

Votes: 1
Answers: 78
24. august 2010 nupsuadmin

Swedist väikelaen

Tere

Küsimus selline siis et kui tahan Swedist 4000 euri laenu võtta siis mis peaks netosissetulek olema.
Praegune töötasu on 420 euri mis läheb swedi ning mille eest saaks 2000 euri ainult (küsisin).
Mul on ka SEB-is arve kuhu laekub minu elukaaslase palk.
Ütleme et kui ma kannan igakuu järgmised 6 kuud SEbist Swedi umbes 200 euri siis kas swed aksepteerib seda lisaraha krediidivõimekuse otsustamisel? Mul on tähtis just see täpne summa saada(4000) Ja ma ei taha elukaaslast laenulepingusse segada, tahan omale seda laenu. Minevik korrektne ning ei mingeid järelmakse ja laene pole olnud kunagi.
Kas 620 netosissetulekuga saaks 4000. Äkki kellelgi kogemusi või tarkusi jagada?!

Answers: 7
18. november 2011 kev kleen

Kas kaalu- ja kasvugraafikud nagu olid vanas süsteemis luuakse ka uues?

Varasemalt sai luua kaalu- ja kasvugraafikuid ning võrrelda lapse arengut seeläbi Eesti statistilise keskmisega – kas seda saab ka tulevikus? Miks ei näe ma hetkel/enam oma lapse graafikuid, mille olen varem loonud? Miks hetkel asjad nii on?

Answers: 3

Kaalust alla

Emmed, kes võtsite kaalus 20+kg juurde- kuidas ja millal kaalu alla saite?

Ise võtsin u 24kg, 12 on maha läinud, 10 läks kohe, 2kg läks 3 kuud peale sünnitust ja nüüd seisab juba 3 kuud, ei siia-ega sinna liigu. Laps endiselt rp peal, üritan pisut trenni teha ja ka söömist jälgida, kuid ei midagi…

Answers: 20
Categories:
9. detsember 2008 Maarit Veersoo

Võõrasisa ähvardab endale pool maja nõuda.

Tervist
Vajan nüüd taas ja suht kiirelt spetsialisti nõu.
2005 nov. ostsime emaga kahekesi maja, ema oli taotleja ja mina käendaja.
Võõrasisast oli ta selleks hetkeks lahutatud kuid suhted soojenesid taas ning hakkasid uuesti koos elama.
Tasapisi on suvilast ehitatud maja, selleks kasutatud raha on minu ning ema palgast kõrvale pandud, Korteri müügist saadud ning pisikest laenuosa juurde võttes.
Kuna isal tõsised alkoholiprobleemid, (see oli ka kunagise lahutuse põhjuseks- alkohol ning vägivald) siis ema ei soovi teda enam siia. Samuti meie ( 3 tütart), sest oleme väsinud ta märatsemisest, joomisest (ning kahju on mul ta tütrest, minu noorimast õest. Ta 16a vana ning peab oma joodikust isa kantseldama, see ei ole ju normaalne)

Nüüd reedel läks asi nii kaugele, et kutsusime politsei, märatses ja röökis hommikust saati.
Pärast seda ema rääkis ühe tuttavaga. Ning too ütles, et isa meelega teeb nii, et välja ei koli (ta on siia sisse registreeritud kuid omab ka korterit) sest ootab, et saaks 5a fiktiivset abielu ning et ta siis annab ema kohtusse ning nõuab poolt maja väärtusest.

Ehmusime täitsa ära selle peale.
Maja lukku vahetada ei saa, kuna peksab siis ukse (klaasuks) katki.
Niisama kedagi ju välja ka kirjutada ei saa Kurb 🙁

Nüüd ongi nii, et kõik minu rahad, ema rahad ning samuti ka laenurahad on siia majja pandud. Kuid joodik lihtsalt arvab, et tal sellele õigus ning, et nõuab oma osa.

Ei oska enam miskit teha. Jama enda majaga, jama ema majaga. Jõud on lihtsalt otsas Kurb 🙁

Palun aidake keegi, mida peaks tegema ning kas tal on õigus pärast 5a sissekirjutust nõuda poolt varast.

Ette tänades,
Kristel

Answers: 16
Categories:
16. november 2009 kristel kiks