Seoses tänase uudisega, mis teatas taaskordse pedofiili tabamisest tekkis tahtmine postitada siia selline teema. On väga oluline lastega rääkida võimalikest ohtudest ning kuidas erinevates situatsioonides käituda. See tänane uudis pani meid eriti ehmatama, sest minu lapsed ja naine on seda tegelast bussis ja kooliteel näinud mitmeid kordi. Naine mul rääkis juba mõni nädal tagasi, et kas ma ei ole bussis kohanud sellist kahtlast tüüpi. Poeg arvas, et sel mehel nii ägedad riided seljas ja lahe tõuks tal kaasas ning võiks selline sõber olla. See diskusioon oli meil siin kodus mõned päevad-nädalad tagasi. Nüüd on õnneks inimene tabatud aga ohvrite arv on ca 20 või enam ja see on väga karm.

Meenub ka meie aeg Malaisias, kus meil Saudi-Araabiast pärit naabrimees väga kahtlaseid mõtteid välja ütles ja veidral moel käitus. Algselt kartsin ja kahtlustasin, et äkki on terrorist aga hiljem oleksin saanud rahulikumalt olla kui oleksin lihtsalt sedasi pooleldi naljaga mõelnud. Tema tsitaat “I like little children” jäi mind päris pikaks hirmsalt kummitama. Tema lähenemine oli aga hoopis teistlaadi. Justkui oleks soovinud vanematelt luba saada.

Igatahes on väga palju kahtlaseid inimesi ning on ülimalt oluline lastega sel teemal rääkida. Kuidas olete teie seda teinud? Kas olete veendunud, et teie lapsed ei läheks selliste inimestega kaasa? Mida selle teemaga seoses oskate teistele soovitada? On teil kogemusi või juhtumeid, millest teised võiks õppida?

Author

Kaarel on Nupsu üks asutajatest. Kahe lapse isa, abikaasa ning ettevõtja. Vanemaharidus ja sotsiaalsed teemad on Kaarlile hingelähedased teemad.

Write A Comment