Archive

Browsing

Uurimistöö kroonilise haigusega ja haigestumuseta rasedatega

Tere.

Olen Tallinna Ülikooli psühholoogia eriala kolmanda kursuse tudeng ja pöördun teie poole kuna uurin oma bakalaureuse lõputöös kroonilise haigusega ja kroonilise haigestumuseta lapseootel naisi, nende tajutud stressi, suhtega rahulolu ja sotsiaalset toetust.
Seoses sellega palun, et leiaksite 15-20 minutit, et vastata küsimustikule. Kui Teil võimalik, palun jagage ka küsimustikku.

Küsimustiku leiate:
http://goo.gl/forms/VBJ8PCaJmk

Kõike head soovides

Heli Malm

Votes: 0
Answers: 0
25. jaanuar 2016 Heli Malm

Rasedaks jäämine

Tere

Palun mitte negatiivseid komentaare.
Planeerisime väga oma last kuna olime reisil mõtlesime,et lükkame plaanid veidi edasi .
Päevade algus oli mul 27.okt
7 nov . hommikul kell 11 tegin ma ka ov testi mis oli positiivne test joon oli natukene heledam.
7 õhtu kell 23 olime ka vahekorras .
Reisilt jõudsime tagasi 9 nov .See hommik võtsin ma ka SOS pilli .
Peale seda oli meil 9,10,11 nov kaitsmata vahekord.
21 nov tegin ma testi mis oli positiivne

Kas ma siis jäin rasedaks alles peale 7 ?kes on veidi teadlikum ovulatsioonist palun kirjutagu mulle .9 nov oli ka mul veidi voolus suurm ,kui tavaliselt .

2. detsember 2015 emmelapsega

Lapse kõne areng

Tere, hea lapsevanem

Tartu Ülikooli arengupsühholoogid töötavad välja lühikest sõeltesti 2- 3aastaste laste kõne ja suhtluse arengu uurimiseks. Uurimuses osalemisega aitate kaasa eesti laste kõne arengu hindamismeetodite loomisesse. Palun täitke test juhul, kui Teie lapse vanus jääb 20 kuu (1a 8kuu) kuni 36 kuu (3a) vahele. Vastamiseks kulub aega umbes15 minutit. Testi saab täita aadressil tinyurl.com/summsumm2015 Soovi korral anname Teile tagasisidet (2-3 kuu jooksul) Teie lapse kõne ja suhtlusoskuste kohta.

Testi täitmisel tekkivate küsimuste korral saate täiendavat informatsiooni uuringu teostajatelt:
Doktorant Ada Urm e-mail Ada.Urm@ut.ee, telefon 737 5902
Professor Tiia Tulviste e-mail Tiia.Tulviste@ut.ee, telefon 7375906

Anne-Liis Olt
Liisuke4@gmail.com

5. oktoober 2015 Anne-Liis Sirol

Lastesport, ÜKE (Üldkehaline ettevalmistus)

Kirjutan soovist arendada vestlust laste trennide ja nendes toimuvate sisulise tegevuse üle. Tihti lapsevanemad maksavad trennitasu, küsimata, mis selle eest vastu saab. Mis eesmärgiga paneb lapsevanem oma lapse trenni? Kui see on sotsiaalse läbikäimise ja ajaviitekohana, siis pole imestada kui trennitulemust ei saavutata läbi füüsiliste parameetrite arengu. Olukorras, kus lapsevanem seab lapsele ebarealistlikud ootused, võib laps trennis vastumeelselt käia.
Mis teeb ühest heast trennist hea ja halvast halva?
Millised on teie kogemused trennidega, kuidas olete alustanud oma lapse sportlaseteed, mis on olnud põhjuseks, et vahetada trenni/klubi/treenerit/spordiala?
Kuhu soovite, et laps jõuaks just seda ala harrastades, kes on eeskujud?

Categories:
25. september 2015 maser

Lasteaia laadad

Mida olete lasteaia laatadele (sügislaat, jõululaat) müügiks viinud? Koogid ja pirukad on teada-tuntud kaup, aga mis on veel populaarseks osutunud (nt. omavalmistatud esemed)? Hakkaks aegsasti valmistuma! Meil on popid olnud helmestest kõrvarõngad, üllatussisuga õhupallid ja näomaalingud. Kuidas teil?

Categories:
26. august 2015 vicky

Kuidas distsiplineerite oma lapsi?

Kas ja kuidas kutsute korrale oma väikelapsi, kui nad on sõnakuulmatud, jonnivad ja käituvad meelega halvasti?
Vahel tundub mulle, et minu 2a ja 4a moodustavad minu vastu liidu ja vaatavad rõõmuga pealt, kuidas minu ärritus kasvab.
Mida teete, et enesevalitsust säilitada? Teoorias teame ilmselt kõik, et tuleb rahulikult sisse-välja hingata või teise tuppa minna, aga üliemotsionaalses olukorras on see vahel väga-väga raske!

26. august 2015 vicky

OSCARi tulemus

Tere,
käisin Šoisi juures OSCARit tegemas ning ta ei näinud magu, mis võib viidata sellele, et söögitoru pole läbitav. Samas ütles, et see pole üliharv, et ei näe ja 20 ndl LA tuleb see üle uurida. Muu (aju, süda, veresooned, neerud, selgroog, platsenta) oli kõik väga hästi. Kas kellelgi on ka sellist kogemust? Saan aru, et 12.ndl ehk polegi kõik nii hästi visualiseeritav, aga ikka paneb kõik muretsema :(( Kas peaksin laskma uue OSCARi teha? Andke nõu.

15. juuli 2015 meowww