Arhiiv

Browsing

Tere,
olen siin foorumis täiesti uus ja palun vabandust, kui ma kohe alguses kõigele pihta ei saa ja vigu teen.
Olen juba nädalaid käinud netis ja uurinud vanemahüvitiste kohta, kuid mõni asi on siiani selgusetuks jäänud. Järsku oskate teie mind aidata.
Mul on sündimas esialgsete andemete kohaselt väike beebiplika oktoobri alguseks. Nagu olen aru saanud, siis 70 päeva pärast sünnitust saab vanemahüvitist ema, peale seda aega aga võib vahetada ka selle hüvitise näiteks isale. Kui ma esitan taotluse 2014 aastal, siis hakkab isa vanemahüvitist saama 2013 aasta pealt, on mul õigus? Kui jõuan avalduse teha 2013 detsembris (kui beebi hullult üle ei kanna, siis 70 päeva saab juba dets. keskpaigaks läbi), siis arvestatakse 2012 aasta sissetulekuid? Kuna lapse isa 2013 ametlikult tööl ei olnud, siis on suhteliselt mõttetu taodelda selle aasta põhjal. Alates 2006 aastast oli ta tööl aga riigiasutuses ja lõpetas töölepingu 03.06.2012. Siit küsimus- kas selle kuue kuu pealt, mis ta 2012 tööl oli, on võimalik saada vanemahüvitist ja mis protsendi väärtuses? Olen kuulnud, et kui vaid 6 kuud tööl, siis on mingi -50% vms, ma ei saanud aru päris täpselt. Kui ongi poolaasta pealt see -50% vms, siis olgu öeldud, et ta sai päris kõvasti üle Eesti keskmise palga, ehk kui see summa jagada isegi pooleks, siis oleks see siiski sadu eurosid suurem, kui miinimum, mida saaksin mina (sest ma pole iialgi ametlikult tööl olnud ega makse maksnud). Teiseks- kas ta siiski on 6 kuud tööl olnud või loetakse seda 5 kuuks ja kolmeks päevaks? Kas on üldse hakata mõtet taotlema seda?
Loodan, et oskate mind aidata!
PS: interneti lehekülgi ilma seletusteta palun mitte linkida, kui ma neist täielikult aru saaksin, siis ma ei peaks siin sellest kirjutama 🙂

Ilusat põngerjaaega kõigile!

Votes: 0
Answers: 0
Categories:
2. august 2013 Eesnimi Perekonnanimi

Tere! Olen 5 a. poisi ja väikse tita ema. Praegu viibin lapse hoolduspuhkusel, vanem poiss hetkel ei käi lasteaias. Meie kodukeel on vene. Tahaksin, et laps hakkas eesti keeles rääkima. Kui mingi ema, kellel on sama vanusega poiss soovib harjutada last vene keeles, siis kutsun külla mängida. Elame Tallinnas Pirita-Kose rajoonis. Kirjutage oma arvamus sellele teemale.

1. veebruar 2012 Julia Zh

oleme nüüd paar aastat elanud üürikorteris ja tahaks teha järgmist sammu et osta endale isiklik elamine.
ja sellega tekib kohe nii palju küsimusi .
kuna ei ole me abikaaasaga suure palgalised ning mina olen üldse lapsega kodus siis kuidas on üldse võimalik pangast mingisugust laenu saada ? teie kes olete endale ise ostnud elamise kas olete siis eelenavlt kogunud raha ? ( palju oleks see mõistlik hind mis peaks mul kogutud olema ) või on teil tagastiseks midagi pandud. kuidas küll toimida. hinnad on nii kõrgel.
kuidas toimida andke nõu -rääkige enda kogemusi korteri ostmisega.

Ja teine küsimus . kas olete kolinud võõrasse linna või maakohta kus pole teil ega teie mehel ühtegi tuttavat. kuidas olete saanud hakkama näiteks sellise küla eluga. olete hakanud ise tutvusi looma ?

18. veebruar 2012 Kiiisu Tips

oleme nüüd paar aastat elanud üürikorteris ja tahaks teha järgmist sammu et osta endale isiklik elamine.
ja sellega tekib kohe nii palju küsimusi .
kuna ei ole me abikaaasaga suure palgalised ning mina olen üldse lapsega kodus siis kuidas on üldse võimalik pangast mingisugust laenu saada ? teie kes olete endale ise ostnud elamise kas olete siis eelenavlt kogunud raha ? ( palju oleks see mõistlik hind mis peaks mul kogutud olema ) või on teil tagastiseks midagi pandud. kuidas küll toimida. hinnad on nii kõrgel.
kuidas toimida andke nõu -rääkige enda kogemusi korteri ostmisega.

Ja teine küsimus . kas olete kolinud võõrasse linna või maakohta kus pole teil ega teie mehel ühtegi tuttavat. kuidas olete saanud hakkama näiteks sellise küla eluga. olete hakanud ise tutvusi looma ?

18. veebruar 2012 Kiiisu Tips

Meie perre on tulnud külla pr.usalduse kadumine ja hr. Kahtluseuss-et-midagi-toimub.
Ma pole inimene, kes oma muresid perefoorumites kurdaks, kuid sõbrannasid ka pole, kellega rääkida ja teeks täna katset ja räägiks siin omam ure välja,sest muidu ma lähen tõenäoliselt hulluks.
Aga nimetatud teema on vaid jäämäe tipp.Ja alguse on see saanud juba pikemat aega tagasi.
Aga teen võimalikult lühidalt ja ootan Teie arvamust, kuidas edasi käituda.
Kui abielumees teeb endale kontod suhtlusportaalidesse vaid ühel eesmärgil – leida vaheldust virtuaalseksi näol, siis kas see on petmine või ei ole?Suhtluse käigus teiste naistega veedetakse aega mängides kaardimängu (kes tõmbab väiksema kaardi, peab eemaldama riideeseme ja nii kuni lõpuni välja. Kaotaja peab siis võitja nähes midagi tegema.), Saadetakse üksteisele endast alastipilte, msnis suheldakse video vahendusel ja võimalusel siis alasti olekus. Ja peamine teema on virtuaalseks. Ja mõlema arvates on tegu vaid süütu flirdiga, sest mõlemad teadsid juba alguses, et päriselt nad kokku ei saa. Ja naine teadis, et mehel teiselpool ekraani on kodus naine olemas.
See kõik toimus enam kui aasta tagasi.
Ja kuna ma hetkel suhtlen selle naisterahvaga (ta ise pole vist veel taibanud, et mina olengi selle mehe naine) – ärge küsige kuidas see kirjavahetus alguse sai, tähtis on, et see sai. Ja viimase kirjavahetuse käigus selle naisega on välja tulnud tema arvamus selle küsimuse kohta
»pealegi, meil oli kohe alguses selge, et see on lihtsalt väike flirt, mitte midagi tõsisemat. Ma olin ainult virtuaalne tegelane talle, tal polnud kindlasti mingit kavatsuski mind reaalset isegi puudutada. Tõesti ma ei leia, et oleksin kedagi petnud. Vaata, minu arust, kui nüüd see oleks petmine, siis petaks ehk 90% meestest oma naisi.«

Minu jaoks on küll tegu puhtakujulise petmisega. Mida siinsed arvavad?
Ja kõigele lisaks põhjustab see ka usaldamatust

4. mai 2012 marce känd

Tere. Minu elukaaslane/lapse isa suri eelmine kuu. Ämm räägib et ma peaksin taotlema toitjakaotuspensioni. uurisin siis http://www.ensib.ee/toitjakaotuspension-2/ seda värki. Kas seda saab vaid taodelda, kui ma oleksin olnud elukaaslasega abielus, või piisab ka sellest, et ta nimi on lapse sünnitunnistusel.
Ja seal lk. on kirjas, et kui minna taotlema, siis on vaja toitja vanust tõendavat dokumenti. Kas selle all on siis mõeldud minu elukaaslase dokumenti. Sest mul pole enam mingit tema dokumenti, sest kui sai minna valda surmatunnistuse järgi, siis võeti pass ja id-kaart ära.
Veel on seal kirjas, et on vaja ühte pilti, kas see on siis minu või jälle elukaaslase pilt ?
Ja oleksin väga tänulik, kui keegi oskaks mulle veel täpsemalt sellest toitjakaotusopensionist rääkida. Mul on närvid nii läbi ja mõtted mujal, et ei saa eriti sellest värgist aru.:'(
Tänud kõigile, kes oskavad mind aidata.(F)

6. oktoober 2010 nupsuadmin

mure siis selline et laps peaks saama 6kuuselt need 2 vaktsiini kuid ta oli ja siiamaani on haige.pole veel lootustki tervemaks saada.nohu veel päris hull ja köha ka ja kõht lahti ja hääl ära jne.aga laps saab 9päevapärast 7 kuuseks:S Et mis nd saab?kas neid vaktsiine võib ka hiljem teha?kas eelmised on oma mõju nüüd kaotanud?millal ja kuidas uued peaks tegema???:Sperearst on selle kohapealt tundub et suht puudulik.

Categories:
3. detsember 2009 nupsuadmin

Tere , Nupsu sõbrad
on tulemas ,1 ,aprill, ja minu laps käib laseaias ,
paluti siis kaasa võtta ,oma naljad või anekdoot. mida ette lugeda jne
Äkki on kellegil midagi pakkuda ,ainult et pole RUMAL , ja väga pikk,,

Categories:
28. märts 2014 Kayro Kayro